<top>

UK ROCK CHALLENGE

2002 EVENTS & RESULTS

Liaison & Supporting Teachers - are you on the keep-in-touch / solve-the-problems emailing list yet? If not, email John for details.

Send Team Messages to ukmess@rockchallenge.co.uk

Jump straight to the Finals results

*******************************************
THE LEARNING FOR LIFE NORTHSOUND ROCK CHALLENGE

Aberdeen Conference Centre: Weds Feb 13th

Harlaw Academy: the Ansvar Award for Best Concept and Be Your Best Foundation Performers' Choice Award

Mackie Academy: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Achievement in Drug Awareness Award, the Wella Best Hair & Makeup Award and overall Third Place

Northfield Academy: the BP Award for Best Choreography and the Student Leadership Award

Peterhead Academy: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the Grampian Police Learning for Life Award for Best Set Design & Staging, the Media Management Award, the Award for Best Lighting Design and overall First Place

Westhill Academy: the North Sound Best Soundtrack Award, the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance, the Award for Best Stage Crew & overall Second Place

The evening show also featured Aberdeen's Dance Space "City Moves", 'boy-band' EVO, plus singers Steph McNeil from Glasgow, Har-Lee (Sophie Boyne, from Aberdeen) and Sean Gordon from Huntly, Aberdeenshire

Presented by Andy James of Northsound Radio
Lighting Desk: Stephen Leslie
Sound Desk: Dr Tony Lawther (Prestech)

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE SOUTHAMPTON - DAY 1

Guildhall (Civic Centre): Weds Feb 27th Area Map - Street Map - Aerial Photo

Cowes High School: the Southampton City Council Award for Best Choreography, the Isle of Wight Award for Student Leadership, and overall First Place

Crestwood Community School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Fort Hill Community School: the Ansvar Award for Best Concept

Hamble School: the Hampshire County Council Award for Best Set Design & Staging

Solent Middle School: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Hampshire Probation Service Performers' Choice Award, the Hampshire Constabulary Award for Best Lighting Design, and overall Third Place

Staunton Park Community: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the Hampshire Learning and Skills Council Award for Best Stage Crew, and overall Second Place

St Vincent College: the Wella Award for Best Hair and Makeup, the Power FM Award for Best Soundtrack and the Hampshire Police Authority Award for Achievement in Drug Awareness

Presented by Rachel Brookes of Power FM
Lighting Desk: Simon Williams (Senior Technician, Southampton Guildhall)
Sound Desk: Angie Barks (for Prestech)
Our Volunteers: Graham Berry, Lynne Fanton, Murray Hughes, Dave Jones, Ben McCready, Gemma Morgan, Kate Wearn, Mark Wickham, WPC Angie Whitmarch

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE SOUTHAMPTON - DAY 2

Guildhall (Civic Centre): Thurs Feb 28th Area Map - Street Map - Aerial Photo

Brookfield School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Brune Park Community School: the Sewing World Award for Best Costume Design

Highcliffe 6th Form: the Daihatsu Award for Best Drama Skills

Highcliffe Team 2: the Hampshire Constabulary Award for Best Lighting Design, and overall Second Place

Lycee 1er Francois: the Wella Award for Best Hair & Makeup, the Southampton City Council Award for Best Choreography, and overall Third Place

Oxford FE College: the Power FM Award for Best Soundtrack and the Ansvar Award for Best Concept

Richard Aldworth: the Hampshire Probation Service Performers' Choice Award

Ryde High School: the Hampshire County Council Award for Best Set Design & Staging, the Eastleigh Borough Council Award for Student Leadership, the Hampshire Learning and Skills Council Award for Best Stage Crew, and overall First Place

Presented by Rachel Brookes of Power FM
Lighting Desk: Simon Williams (Senior Technician, Southampton Guildhall)
Sound Desk: Angie Barks (for Prestech)
Our Volunteers: Graham Berry, Lynne Fanton, Murray Hughes, Dave Jones, Ben McCready, Gemma Morgan, Kate Wearn, Mark Wickham

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE SOUTHAMPTON - DAY 3

Southampton Guildhall (Civic Centre): Fri Mar 1st Area Map - Street Map - Aerial Photo

Archbishop King RC Middle School: the Ansvar Award for Best Concept

Carisbrooke High School: theEastleigh Borough Council Award for Student Leadership

Redbridge Community School: the Hampshire Costabulary Award for Best Lighting Design

Regents Park Junior Team: the Hampshire County Council Award for Best Set Design & Staging, and overall First Place

Regents Park Senior Team: the Daihatsu Award for Best Drama Skills

Ridgeway House: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance and the Hampshire Probation Service Performers' Choice Award

St Sampsons Secondary: the Power FM Award for Best Soundtrack, and overall Third Place

Wildern School Junior Team: the Wella Award for Best Hair & Makeup and the Hampshire Police Authority Award for Achievement in Drug Awareness

Wildern School Senior Team: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Southampton City Council Award for Best Choreography, the Isle of Wight County Council Award for Media Management, the Hampshire Learning & Skills Council Award for Best Stage Crew, and overall Second Place

Presented by David Perry of Power FM
Lighting Desk: Simon Williams (Senior Technician, Southampton Guildhall)
Sound Desk: Angie Barks (for Prestech)
Our Volunteers: Graham Berry, Lynne Fanton, Murray Hughes, Dave Jones, Ben McCready, Gemma Morgan, Kate Wearn, Mark Wickham

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE PORTSMOUTH - DAY 1

Guildhall: Tues Mar 5th Area Map - Street Map

Bridgemary Community School: the Havant Borough Council Award for Student Leadership and the The News Award for Media Management

Crickhowell High School: the Sewing World Award for Best Costume Design, the HSBC Award for Best Set Design & Staging, and overall First Place

Crookhorn Community School: the Ansvar Award for Best Concept and the Isle of Wight County Council Performers' Choice Award

East Shore Special School: the Power FM Award for Best Soundtrack, the Panasonic Award for Most Entertaining Performance and the Hampshire Constabulary Award for Best Lighting Design

King Richard School: the Daihatsu Award for Best Drama Skills and overall Third Place

Manhood Community College: the Hampshire Learning & Skills Council Award for Best Stage Crew

Park Community School: the Portsmouth City Council Award for Best Choreography and overall Second Place

St Edmund's School: the Wella Award for Best Hair & Makeup

Staunton Park Community School: the Hampshire Police Authority Award for Achievement in Drug Awareness

Presented by Michaela Power of Power FM
Lighting Desk: Ian Hunter (for Prestech)
Sound Desk: Angie Barks (for Prestech)
Our Volunteers: Graham Berry, Lynne Fanton, Murray Hughes, Dave Jones, Ben McCready, Tim McFarlane, Gemma Morgan, Kate Wearn, Mark Wickham

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE PORTSMOUTH - DAY 2

Guildhall: Weds Mar 6th Area Map - Street Map

City of Portsmouth Girls: the Portsmouth City Council Award for Best Choreography, the Hampshire Police Authority Award for Achievement in Drug Awareness, the Hampshire Learning & Skills Council Award for Best Stage Crew, and overall First Place

Frogmore Community College: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, and overall Second Place

King Richards School Team 2: the Havant Borough Council Award for Student Leadership

Mayfield School: the Ansvar Award for Best Concept

Mayville High School: the Power FM Award for Best Soundtrack, the HSBC Award for Best Set Design & Staging, the The News Award for Media Management, and overall Third Place

St Luke's School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Toynbee School: the Wella Award for Best Hair & Make Up and the Hampshire Constabulary Award for Best Lighting Design

Medina House Special School: the Sewing World Award for Best Costume Design and the Isle of Wight County Council Performers' Choice Award

Presented by David Perry and Pippa Head of Power FM
Lighting Desk: Ian Hunter (for Prestech)
Sound Desk: Angie Barks (for Prestech)
Our Volunteers: Graham Berry, Murray Hughes, Dave Jones, Ben McCready, Gemma Morgan, Kate Wearn, Mark Wickham,

*******************************************
THE BE YOUR BEST FOX FM ROCK CHALLENGE OXFORD - DAY 1

Apollo Theatre: Thurs Mar 7th Area Map - Street Map

Stantonbury Campus: the Ansvar Award for Best Concept

Lord Williams' School & Chinnor Autistic Unit: the Fox FM Award for Best Soundtrack and the Oxford Youth Offending Team Award for Best Set Design & Staging

The Cheney School: the Oxford Apollo Award for Best Choreography, the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership, the BT Award for Best Stage Crew, and overall First Place

The Cooper School: the Daihatsu Award for Best Drama Skills

Cranbourne School: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Award for Achievement in Drug Awareness, the Thames Valley Police Award for Best Lighting Design, and overall Third Place

Headington School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, and overall Second Place

The Lord Grey School: the Atmosphere Performers' Choice Award

The Misbourne School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Presented by Leigh Jones of Fox FM
Lighting Desk: ()
Sound Desk: ()
Our Volunteers: Peter Hargreaves & Gemma Morgan

*******************************************
THE BE YOUR BEST POWER FM ROCK CHALLENGE OXFORD - DAY 2

Apollo Theatre: Fri Mar 8th Area Map - Street Map

Abingdon and Witney College: the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership, the Media Management Award, and overall Second Place

Amman Valley School: the Atmosphere Performers' Choice Award

Brynmawr School: the Award for Achievement in Drug Awareness, and overall Third Place

Burford School: the Ansvar Award for Best Concept and the Oxford Youth Offending Team Award for Best Set Design & Staging

King Alfred's College: the Fox FM Award for Best Soundtrack

Lord Williams Lower School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Peers Technology College: the Sewing World Award for Best Costume Design and the BT Award for Best Stage Crew

Sir William Ramsay: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the Oxford Apollo Award for Best Choreography, the Thames Valley Police Award for Best Lighting Design, and overall First Place

Stonar School: the Wella Award for Best Hair & Makeup

*******************************************
THE BE YOUR BEST MERCURY FM ROCK CHALLENGE - CRAWLEY

The Hawth: Mon Mar 11th Area Map - Street Map - Hawth Website

Bognor Regis Community College: the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance, the Daihatsu Award for Best Drama Skills, and overall Second Place

Davison High School: the Leadership Trust Award for Student Leadership, the BT Award for Best Stage Crew, and overall First Place

Filsham Valley: the West Sussex Community Safety Partnership Award for Best Choreography, and overall Third Place

Oathall Community College: the Wella Award for Best Hair & Makeup and the Mercury FM Award for Best Soundtrack

Peacehaven Community School: the Ansvar Award for Best Concept

Steyning Grammar Lower School: the Sewing World Award for the Best Costume Design

Steyning Grammar Upper School: the West Sussex County Council Award for Best Set Design & Staging

Tideway Community School: the West Sussex Youth Cabinet Performers' Choice Award and the Sussex Police Award for Best Lighting

Presented by Paul Lovett & Emma Graham of Mercury FM
Lighting Desk: Chris Wilcox (Technical Manager, The Hawth)
Sound Desk: Dr Tony Lawther (Prestech)
Our Volunteers: ()

*******************************************
THE BE YOUR BEST 2CR FM ROCK CHALLENGE - BOURNEMOUTH

Pavilion: Mon Mar 11th Area Map - Street Map

Corfe Hills School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Highcliffe Team 1: the C CRFM Award for Best Soundtrack, the Daihatsu Award for Best Drama Skills, and overall Second Place

Highcliffe Lower School: the Borough of Polle Award for Best Choreography, and overall First Place

Lytchett Minster School: the Wella Award for Best Hair & Makeup

Rossmore Community College: the Sewing World Award for Best Costume Design, and overall Third Place

Sir John Colfox School: the Ansvar Award for Best Concept

St Peter's Catholic School: the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership. the Achievement in Drug Awareness Award and the Media Management Award

The Grange School: the Learing & Skills Council for Bournemouth, Dorset & Poole Performers' Choice Award

Oakmead Technology College: the Award for Best Set Design & Staging, the BT Award for Best Stage Crew and the Dorset Police Award for Best Lighting Design

Presented by Sam Vangeen & Katherine Orman of 2CR FM
Lighting Desk: Sean Tomkins (Bournemouth Pavilion)
Sound Desk: Dave Shepherd (Prestech)
Our Volunteers: Gemma Morgan & Laura Brown

*******************************************
THE BE YOUR BEST MERCURY FM ROCK CHALLENGE - CROYDON

Ashcroft Theatre: Thurs Mar 14th Area Map - Street Map

Beechwood Community School: the Ansvar Award for Best Concept

Eltham Hill Technology College: the Award for Achievement in Drug Awareness and the Award for Media Management

Frogmore Community College Team Two: the Wella Award for Best Hair & Makeup, the Award for Best Set Design & Staging, and overall First Place

St Thomas More RC School: the Award for Best Choreography and the Award for Best Lighting Design

Samuel Cody School: the Mercury FM Award for Best Soundtrack, the Daihatsu Award for Best Drama Skills and the Be Your Best Foundation Performers' Choice Award

The Misbourne School: the Award for Student Leadership, the BT Award for Best Stage Crew, and overall Third Place

Wavell School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance, the Sewing World Award for Best Costume Design, and overall Second Place

Presented by Paul Lovett & Emma Graham of Mercury FM
Lighting Desk: ()
Sound Desk: ()
Our Volunteers:

*******************************************
THE BE YOUR BEST PULSE FM ROCK CHALLENGE BRADFORD - DAY 1

St. George's Concert Hall: Tues Mar 19th Area Map (Best) - Street Map

Buttershaw High School: the Panasonic Award the Most Entertaining Performance, the BP Award for Best Choreography, the Be Your Best Foundation Performers' Choice Award, the Award for Student Leadership, and overall Second Place

Failsworth School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, and the Award for Media Management

Hanson School: the Ansvar Award for Best Concept, the Bradford City Council Award for Best Stage Crew, and overall Third Place

Horsforth School: The Pulse FM Award for Best Soundtrack and the Sewing World Award for Best Costume Design
John Smeaton Community High School: the Daihatsu Award for Best Drama Skills

Thornton Grammar School: the BT Award for Best Set Design & Staging, the Award for Achievement in Drug Awareness, the Leeds Community Safety Partnership Award for Best Lighting Design, and overall First Place

Presented by Elisa Hilton of the new Pulse FM
Lighting Desk: Dave Searle (Deputy Chief Electrician, Bradford Theatres)
Sound Desk: Dr Tony Lawther (Prestech)
Our Volunteers:

*******************************************
THE BE YOUR BEST PULSE FM ROCK CHALLENGE BRADFORD - DAY 2

St. George's Concert Hall: Weds Mar 20th Area Map (Best) - Street Map

Bootle High School: the Ansvar Award for Best Concept

Copperfields College: the Be Your Best Foundation Performers' Choice Award, and the Award for Student Leadership

Matthew Humberstone: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Bradford City Council Award for Best Stage Crew, and overall Second Place

Rhodesway School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, The New Pulse FM Award for Best Soundtrack and the Award for Best Set Design & Staging

St Joseph's RC College: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the Community Safety Parnership Award for Best Lighting Design, and overall Third Place

St Michael's Catholic College: the Award for Best Choreography

South Leeds Arts College: the Panasonic Award for Most Entertaing Performance, and overall First Place

*******************************************
THE LIFESTYLE VIKING FM ROCK CHALLENGE - BRIDLINGTON

Spa Royal Hall: Fri Apr 12th Area Map - Street Map - Website

Bridlington School: the Ansvar Award for Best Concept

Driffield School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the BT Award for Best Set Design & Staging, the Award for Achievement in Drug Awareness, and overall Second Place

Beverley Longcroft School: the BP Award for Best Choreography

Hornsea School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance, the East Riding County Council Performers' Choice Award, the Media Management Award, the East Riding & Hull Health Authority Award for Best Stage Crew, and overall First Place

Howden School: the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership

South Hunsley School: the Viking FM Award for Best Soundtrack, the Sewing World Award for Best Costume Design, the Humberside Police Lifestyle Project Award for Best Lighting Design, and overall Third Place

*******************************************
THE LIFESTYLE VIKING FM ROCK CHALLENGE - GRIMSBY

Auditorium: Mon Apr 15th Area Map - Street Map

Baysgarth School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

De Aston School: the Viking FM Award for Best Soundtrack, the BP Award for Best Choreography and the Award for Achievement in Drug Awareness

Franklin College: the Daihatsu Award for Best Drama Skills and the Humberside Police Lifestyle Project Award for Best Lighting Design

Healing Comprehensive: the BT Award for Best Set Design & Staging, the North East Lincolnshire Council Performers' Choice Award, the Birds Eye Walls Award for the Best Stage Crew, and overall First Place

Hereford Technology School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, and overall Second Place

Matthew Humberstone: the Sewing World Award for Best Costume Design, and overall Third Place

The Lindsey School: the Ansvar Award for Best Concept, and the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership

*******************************************
THE LIFESTYLE VIKING FM ROCK CHALLENGE - HULL

Arena: Weds Apr 17th Area Map - Street Map - Website

Andrew Marvell School: the BP Award for Best Choreography, the Achievement in Drug Awareness Award.and overall Second Place

Archbishop Thurstan School: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, the Hull City Council Performers' Choice Award, the Ansvar Award for Best Concept, the Humberside Police Lifestyle Award for Best Lighting Design, and overall First Place

David Lister School: the Viking FM Award for Best Soundtrack and the Panasonic Award for Most Entertaining Performance

Newland School For Girls: the Wella Award for Best Hair & Makeup and the Hull & East Riding Health Authority Award for Best Set Design & Staging

St Mary's College: the Sewing World Award for Best Costume Design, the Be Your Best Foundation Award for Student Leadership, the Media Management Award, the Birds Eye Walls Award for Best Stage Crew, and overall Third Place

*******************************************
THE BE YOUR BEST ROCK CHALLENGE - HEMEL HEMPSTEAD

Dacorum Pavilion: Thurs Apr 25th Area Map - Street Map

Aylesbury High School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, the Award for Media Management, and overall Third Place

Cavendish School: the Award for Student Leadership

Hemel Hempstead School: the Lloyds TSB Performers' Choice Award

John F Kennedy School: the Award for Best Soundtrack and the Daihatsu Award for Best Drama Skills

Kings Langley School: the Ansvar Award for Best Concept, the Druglink Award for Drug Awareness, the Be Your Best Foundation Award for Best Stage Crew, and overall First Place

Longdean School: the Sewing World Award for Best Costume Design and the Hertfordshire Constabulary Award for Best Lighting Design

Peers Technology College: the Dacorum Borough Council Award for Best Choreography

Vandyke Upper School: the Panasonic Award for Most Entertaining Performance, the BT Award for Best Set Design & Staging, and overall Second Place

Presented by Paul Hendy
Lighting Desk: Daniel Fitzgibbons (Pavilion Lighting Technician)
Sound Desk: Dr Tony Lawther (Prestech)
Our Volunteers:

*******************************************
THE BE YOUR BEST DOWNTOWN FM ROCK CHALLENGE - BELFAST

Waterfront Hall: Mon Apr 29th Website

Ashfield Girls' High School: the Downtown Radio Award for Best Soundtrack, the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance, the Northern Ireland Drugs & Alcohol Stratgey Team Award for Achievement in Drug Awareness, the Coca Cola Award for the Best Lighting Design, and overall First Place

Ballee Community High School: the Lloyds TSB Foundation Award for the Best Set Design & Straging, the Australia Ireland Funds Performers' Choice Award, and overall Second Place

Belfast Model School For Girls: the Sewing World Award for Best Costume Design

Carrickfergus Grammar School: the Wella Award for Best Hair & Makeup

Downshire School: the Be Your Best Foundation Award for Best Stage Crew

Glenlola Collegiate School: BP Award for Best Choreography>

Holy Trinity College: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, and overall Third Place

Regent House Grammar School: the Ansvar Award for the Best Concept and the Police Service of Northern Ireland Award for Student Leadership

*******************************************
THE BE YOUR BEST CUMBRIA FM ROCK CHALLENGE - CARLISLE

Sands Centre: Fri May 3rd Area Map (Best) - Street Map - Website

Beacon Hill School: the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance

Cockermouth School: the BP Award for Best Choreography, and overall Third Place

Thornton Grammar School: the Daihatsu Award for Best Drama Skills, and the Be Your Best Foundation Award for Achievement in Drug Awareness

Rhodesway School: the Cumbria Police Award for Best Lighting Design

Rhyddings High School: the Wella Award for Best Hair & Makeup, the BT Award for Best Set Design & Staging, the Cumberland Building Society Award for Best Stage Crew, and overall Second Place

Stainburn School: the CFM Award for Best Soundtrack, the Sewing World Award for Best Costume Design, the Media Management Award, and overall First Place

St Benedicts RC High School: the Cumbria Education Authority's Performers' Choice Award


Whitehaven School: the Ansvar Award for Best Concept

*******************************************
THE BE YOUR BEST ROCK CHALLENGE SOUTHERN GRAND FINAL

Portsmouth Guildhall: Fri May 17th Area Map - Street Map

Winning the top three places were ...

  1. RYDE HIGH SCHOOL, Ryde, Isle of Wight: First Place, the John Hoddinott Performers' Choice Award, and the Wella Award for Best Hair and Make Up
  2. Sir William Ramsay School, High Wycombe, Buckinghamshire: Second Place, the Daihatsu Award for the Best Drama Skills, and the Best Soundtrack Award
  3. City of Portsmouth Girls' School, Portsmouth: Third Place, the Award for the Best Choreography and the Hampshire Police Authority Award for the Best Stage Crew

Also taking part were ...

  • Cowes High School, Cowes, Isle of Wight
  • Crickhowell High School, Crickhowell, Wales: the Sewing World Award for the Best Costume Design
  • Davison High School for Girls, Worthing, West Sussex: the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance
  • Frogmore Community College, Yateley, Hampshire
  • Highcliffe Lower School, Highcliffe, Dorset
  • Kings Langley School, Kings Langley, Hertfordshire: the Ansvar Award for the Best Concept
  • Regents Park School Junior Team, Regent's Park, Hampshire: the Be Your Best Foundation Award for the Best Set Design and Staging
  • The Cheney School, Headington, Oxford: the Hampshire Constabulary Award for the Best Lighting Design

*******************************************
THE BE YOUR BEST ROCK CHALLENGE NORTHERN GRAND FINAL

York Barbican : Fri May 24th Map

  1. THORNTON GRAMMAR SCHOOL, Thornton, Bradford: First Place, the Daihatsu Award for the Best Drama Skills and the Sewing World Award for the Best Costume Design
  2. Hornsea School, Hornsea, East Yorkshire - Second Place, the Be Your Best Foundation Award for the Best Set Design and Staging, Sir John Hoddinott Performers Choice Award, the Award for the Best Stage Crew and the Award for Best Lighting Design
  3. Ashfield Girls' High School, Belfast, Northern Ireland - Third Place, and the Panasonic Award for the Most Entertaining Performance

Also taking part were ...

  • Archbishop Thurstan School, Kingston upon Hull
  • Ballee Community High School, Ballymena, Northern Ireland, the Award for Best Soundtrack
  • Driffield School, Driffield, East Yorkshire, the Ansvar Award for the Best Concept
  • Healing School, Healing, North-East Lincolnshire: the Wella Award for Best Hair and Make Up
  • Peterhead Academy, Peterhead, Aberdeenshire, Scotland
  • South Leeds Art College, Leeds, West Yorkshire: the BP Award for the Best Choreography
  • Stainburn School, Workington, Cumbria

PRESENTED IN 2002 BY ANSVAR INSURANCE
in association with
WELLA. PANASONIC, DAIHATSU, BP & HUMBERSIDE POLICE LIFESTYLE
introduced into the UK by
THE HAMPSHIRE CONSTABULARY

Top